Register your Account

Sign Up with us and Enjoy!

A password will be e-mailed to you.

Študijná cesta do Číny

Správa z Čínskej študijnej cesty – návšteva výstavy Clean Energy Expo China  a  referenčných podnikov v oblasti uskladnenia OZE

 

Termín: 21. – 28. februára 2012
Výstava/konferencia: Peking, China International Exhibition Center (CIEC)
CEEC (Clean Energy Expo China) – 23.-25. feb.2012
Zúčastnení: Adrián Horváth (GESC)
Frantisek Forró (GESC)
Guzli Piroska (EMEK)
Tófalvy Zsolt (EMEK)

 

Vedúci partner s projektovým partnerom sa spoločne dohodli, ktoré referenčné spoločnosti navštívia  počas  čínskeho pobytu resp. o účasti na výstave, samozrejme s dôrazom na splnenie projektového zámeru,  a aby za celé obdobie pobytu získali čo najviac poznatkov ohľadom najmodernejších technológií v oblasti skladovania obnoviteľných zdrojov energií. Ďalej bol dôležitým kritériom pri výbere navštívených podnikov aj skutočnosť, či majú dostatočné skúsenosti v prevádzkovaní skladovacích technológií.    Vzhľadom k tomu, že v  súčasnej dobe  skladovanie, resp. akumulácia energie  na celom svete  je ešte na nízkej úrovni, existujú iba tzv. „pilotné” zariadenia , rozptýlené a v podstate jedinečnou potenciálnou destináciou mohlo byť Čína.Predbežné hodnotenie možných cieľov študijnej cesty bolo pripravené už pred podaním projektu.

Už pri podaní žiadosti na projekt, bol hotový prieskum, na základe ktorého bola vybratá Čína, a to sa nezmenila ani do začatia projektového zámeru.

 

Z Pekingu je možné v rámci jedného dňa zastihnúť najväčšie podniky zaoberajúce sa uskladnením obnoviteľných zdrojov energie, okolo hlavného mesta sa nachádza tiež množstvo obrovských a najmodernejších energetických parkov. Práve kvôli tejto skutočnosti sme si vybrali Peking. Ďalej sa tu každý rok uskutoční najväčšia výstava/konferencia v tejto oblasti. Termín študijnej cesty sme si zvolili tak, aby sme sa vedeli zúčastniť na tejto akcii tiež.

 

Na Konferencií /výstave seriózne rokovania boli vykonané, resp. dohody založené:

A33 Power (www.a33power.com)

Nheolis – 3D WInd Turbine

Gustav Klein GmbH and Co. KG (www.gustav-klein.com)

Holland hHome of Wind Energy (www.hhwe.nl)

Perlight Solar Co., Ltd. (www.perlightsolar.com.cn/english/)

Wuhan Sunnpo Solar Solar Technology Co., Ltd. (www.sunnpo.com)

Jiangsu SUNHOME new energy Ltd. (www.sunhome.cn)

China Electric Power Research Institute (CEPRI) Science and Technology Co. Ltd. (http://www.epri.sgcc.com.cn/en/)

State Grid Corporation of China (SGCC) (www.sgcc.com.cn/ywlm/default.shtml)

Tiež bola celodenná návšteva prevádzky State Grid Corporation of China (SGCC) v regióne Nanjing.  Na základe  železo – fosfátovej  technológie viac ako 100 MW veterného parku sa tu prevádzkuje viac ako desať MWh – vý  úložný systém .

Posledný deň študijnej cesty v centre  Changpingu CEPRI nám podrobne predstavili  moderné výskumné a testovacie  stredisko, prednášali o vývojoch svojich vývojových aktivitách.